prevnext
Menu

Şömine Güvenlik Önerileri

Şömine Güvenlik Önerileri

Her biri kendine has özelliklere sahip birçok farklı şömine türü vardır. En yaygın tip, sağlam bir temele sahip olan ve genellikle tuğla veya taştan oluşan duvar şöminesidir. Evler için bir diğer popüler seçenek, bina yapısı veya kurulum ücretleri konusunda endişelenmenize gerek kalmadan evinizin herhangi bir yerine yerleştirilebilen bağımsız metal şöminedir. Ayrıca, bu kararın ne kadar ısı ürettiğini etkileyeceğinden, yeni ocağınızın içinde gaz veya gerçek odun yakma isteyip istemediğinizi de düşünmelisiniz.

İster sabit ister seyar bir şömineye sahip olun, bazı konulara dikkat etmeniz gerekir.

Ankara Şömine: İşte bazı güvenlik önerileri.

İşiniz bittiğinde bacayı kapatın. Ayrıca, kapatmadan önce içinde köz kalmadığından emin olun. Şöminenizde bir ateş varsa, lütfen dikkatli olun!

Olası yangınlarda alevleri söndürmek için su kullanmayın, çünkü su ateşin daha hızlı yayılmasına neden olabilir. Bunun yerine, şöminenizin yanında acil durumlar için hazır bir A Sınıfı Yangın Söndürücü bulundurun, böylece bir şey olursa, eldeki doğru aletle daha fazla alev yayılmasını kolayca durdurabilirsiniz.

Kullanılırken çocukların veya hayvanların şömineden uzak tutulduğundan emin olun. O sırada içinde yanan aktif bir ateş olmasa bile, ocağınızın etrafında oynamalarına izin vermeyin! Köz hala bir risk oluşturabilir, bu nedenle şömineli odaya giden tüm kapı ve pencerelerin kapalı olduğundan emin olun.

Eğer ahşap bir şömine kullanıyorsanız çevresindeki alanı düzgün havalandırılmış olduğundan emin olun.

Saksı bitkilerini, sıcak kömürlerin üzerine düşebileceği şöminenin herhangi bir yerinden uzak tutun. Bazı bitkiler aktif bir yangının yakınında olmayı umursamayabilir, ancak diğerleri yanmalara maruz kalabilir.

Odun şömineniz varsa, düzenli olarak temizlendiğinden emin olun. Kül, kreozot ve kurum birikmesi, yangınların hızla yayılmasına veya mümkün olan en kısa sürede ele alınmazsa kontrolden çıkmasına neden olabilir.

Tam yanmanın gerçekleşmesi için içine yeterli hava girmiyorsa, ocağınızın içinde güzel bir ateşe sahip olmanın bir anlamı yoktur, çünkü bu birikim, bazı yakıt kaynaklarının enerjileri dağılmadan önce tamamen yanmadığı anlamına gelir. şöminenin kendisinin dışında. Bu, risk faktörünü önemli ölçüde artırır, bu nedenle bu tür şöminelerle çalışırken ne yaptığını bilen profesyonel şömineciler tarafından kurulduktan sonra odun şöminenizi sürekli olarak temizlemeyi asla ihmal etmeyin.

İlk kez kullanmadan önce ve sonrasında da sürekli olarak ne yaptıklarını bilen profesyoneller tarafından uygun şekilde monte edilmiş bir odun şöminesine sahip olduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, yeni yatırımınızın zarar görmesini veya onunla temas eden herkes için risk oluşturmasını riske atmazsınız!

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Şömine, Şömine Ankara