prevnext
Menu

Ev İçin Doğru Şömine Seçimi

Ev İçin Doğru Şömine Seçimi

İster odak noktası olarak kullanılsın, ister bir köşeye düşünceli bir şekilde sıkışmış olsun, şömine evdeki birçok alana ambiyans ve değer katabilir. Bir tasarım için şömine seçerken her ev inşaatçısının veya tasarımcının göz önünde bulundurması gereken üç şey vardır

Ev Tarzı

İster sıfırdan yeni bir yapı üzerinde çalışıyor olun, ister mevcut bir tasarımı güncelleyin, şöminenizin her zaman evin tarzını tamamladığından emin olun. Daha geleneksel bir ev için, tuğla çevreli daha klasik bir şömineye sadık kalınabilir. Bir geçiş evi, klasik bir tasarımı modern aksanlarla karıştırır. Bu alanlar daha geleneksel bir şömineden veya daha modern bir şeyden yararlanabilir.

Odanın Düzeni ve Tasarımı

Şömineyi ev tarzıyla eşleştirmek bir şeydir, ancak oda tasarımının işlevselliği başka bir şeydir. Herhangi bir alana şömine eklerken, alanın amacını göz önünde bulundurmak önemlidir. Örneğin, bir mutfağa şömine yapıldığında, ısıyı başka bir yere yönlendirmeyi veya herhangi bir ısı yaymayan elektrikli bir şömine seçmek doğru bir seçimdir. Şömineler, oturma odası ve mutfak gibi evdeki bir veya daha fazla odayı birbirine bağlayabilir. Şömine, iki oda arasında bir tampon görevi görürken stilistik olarak öne çıkıyor. Mobilyaların çevreye karşı kullanılmasına izin vermek için bu şömineleri biraz daha yükseğe yerleştirmek doğru bir tercih olabilir.

Ev Sahibinin İhtiyaçları

Bu genellikle üçünün en zoru olabilir. Tasarım için mükemmel şömineyi seçmeden önce müşteriyi, yaşam tarzlarını ve bütçelerini gerçekten anlamak önemlidir. Her zaman kendinize sormanız gereken, bu kişinin evcil hayvanları veya çocukları var mı? Dokunmak için sıcak olabilecek bir şömine yerleştirmeden önce bunun dikkate alınması gerekecektir. Şömine tasarımında camın daha güvenli olmasını sağlayan yenilikler vardır, bu da özellikle aileler için çekici olabilir. Ardından, bütçeyi tartın. Elektrik, ek inşaat gerektirmediği için genellikle en uygun maliyetli seçimdir. Şömine tipini (odun yakma, gaz, elektrik), şeklini ve çevresini seçme süreci boyunca kendinize veya müşterinizi dahil ettiğinizden emin olun.

Daha fazla rahatlama ve ambiyans hissi için birlikte çalıştığımız kişiler ev tasarımlarında şömineler talep etmeye devam ediyor. Her ev, her alan ve her müşteri için doğru şömineyi seçmek her zaman kolay değildir, ancak doğru şömine tüm farkı yaratır. Şömineler gelişmeye devam ediyoruz.

Ankara Şömine

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Şömine, Şömine Ankara