prevnext
Menu

Dış Mekan Şömine Modelleri

Dış Mekan Şömine Modelleri

Şömineler gerek iç mekânda gerekse dış mekânda kullanılabilmektedir. Kullanım alanları farklı özellikler taşıdığı için şöminelerin tercihlerinin kullanım alanlarına göre yapılması gerekmektedir. Dış mekân şömine modelleri iç mekanlarda kullanılanlara göre gerek materyal gerekse büyüklük bazında farklılık göstermektedir. Özellikle dış mekanlarda kullanılan şöminelerde barbekü ya da mangal yapılabilmesi için ek alanlar da kullanılmaktadır. Modern olarak tanımlanan dış mekân şöminelerinde modeller arasındaki farklılık;

  • Ürünlerin renklerinden,
  • Kullanılan taş türlerinden,
  • Tercih edilen yakıt türünden,
  • Büyüklükten ileri gelebilmektedir. 

Alternatifler çeşitli olduğu için herkes kendi bütçesine ya da kullanacak olduğu mekânın boyutuna göre tercihlerini yapabilmektedir. 

 

Bahçe Taş Şömine Modelleri 

Genellikle bahçelerde tercih edilen şömine modelleri farklı amaçlarla da değerlendirilebilmektedir. Bahsedilen amaçlar pişirme ve fırın özellikleri ile dikkat çekmektedir. Dileyenler ise sadece ısınma ya da görsel amaçlı olarak bahçe taş şömine tasarımlarını tamamlatabilmektedir. Artık bu tarz ürünler için de internet üzerinden fiyat almak ve sipariş vermek mümkündür. Modeller genel manada bahçe tasarımlarına da uygun olacak şekilde seçilmektedir. Daha dik olarak uzayan şömineler olduğu gibi bombeli yapıdaki şöminelere de rastlanmasının ana nedeni budur. Aynı şekilde tercih edilen taş türüne ya da isteklere göre renk alternatiflerinin değerlendirilmesi de olanaklar kapsamındadır. Son olarak bahçelerde kullanılacak olan şöminelerde genişlik de önem arz etmektedir. Daha geniş alanları olanlar şöminelerini enlemesine büyüterek ek özelliklere sahip şöminelere sahip olabilmektedir. 

 

Kış Bahçesi Şömine 

Kış bahçeleri özellikle geniş olan evlerin olmazsa olmazları arasında sayılmaktadır. Kişiler dinginlik aradıklarında da keyifli zaman geçirmek istediklerinde de bu alanları kullanmaktadır. Kış bahçelerinde dekor amaçlı da ısınma amaçlı da şömine kullanımı mümkündür. Kış bahçesi şömine modelleri ilk olarak yakacak türüne göre değerlendirilmektedir. Artık hem ısı sağlayan hem de oduna gereksinim duymayan şömine modelleri de popülerlik kazanmıştır. Ancak bu tür cihazlar gerçek şömine hissini her zaman verememektedir. Uygun baca çıkışı olan kış bahçelerinde farklı taş modelleri kullanılarak şömine inşası gerçekleştirilmektedir. Artık daha modern yöntemler tercih edildiği için bahsedilen inşa süreci uzun da sürmemektedir. 

 

Dış Mekân Şömine Fiyatları 

Dış mekân dekorasyonunda ilk akla gelenlerden biri olan şömineler sadece modelleri ile akıllarda soru işareti oluşturmamaktadır. Bireyler dış mekân şömine fiyatları üzerinden de araştırmalar yapmaktadır. Ancak bu araştırmaların kişisel olarak görüşme olmadan kesin sonuçlar getirmeyeceği bilinmek zorundadır. Özellikle internet üzerinden elde edilen rakamlar her daim gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü bahsedilen rakamlar güncellenmektedir. Aynı şekilde internette bulunan modellerle gerçekte inşası gerçekleştirilecek olan modeller arasında boyut farkı olabilmektedir. Son olarak hangi firmaların tercih edileceği ve materyallerin kullanılacağı da otomatik olarak rakamların değişmesi neticesini getirmektedir. Bunlardan kaynaklı olarak fiyat bilgilerinin doğrudan ölçülerin ve materyallerin belirlenmesinden sonra alınması tavsiye edilmektedir. 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Şömine, Şömine Ankara